2013 Area II Qualifiers

 

 

 

 

11 and 12

 PJW Area II

11 and 12 Results

     
Weight First Name Last Name Team Section PrevPlace
65 Christian Fisher Mifflin County 1 1
65 Brian St John Keystone Central 1 2
65 Nathan Bonsell Altoona 2 1
65 Hunter Rhone Huntingdon 2 2
65 Grant Lumley Richland 3 1
65 Michael Noon Forest Hills 3 2
65 Dylan Appleman Central 4 1
65 Camden Leach Central 4 2
70 Cole Stewart Bellefonte 1 1
70 Josh Bloom Bald Eagle Area 1 2
70 Corey McClellan Altoona 2 1
70 Jason Franchock Philipsburg Osceola 2 2
70 Zane Blackburn Westmont Hilltop 3 1
70 Chase Cunningham Indiana 3 2
70 Carrett Cornell Everett 4 1
70 Ian Sherlock Northern Bedford 4 2
75 Jocob Powers State College 1 1
75 Clayton Wolfgang Mifflin County 1 2
75 Trevin Hampton Philipsburg Osceola 2 1
75 Derrick Noonan Bellwood 2 2
75 Bryron Daubert Forest Hills 3 1
75 Brock Moore Johnstown 3 2
75 Seth Harbaugh Chestnut Ridge 4 1
75 Cameron Ulery Central 4 2
80 Gage McClenahan Bald Eagle Area 1 1
80 Caleb Dowling Juniata 1 2
80 Alex Richner Moshannon Valley 2 1
80 Jalen Kovac Glendale 2 2
80 Conner Polacek Westmont Hilltop 3 1
80 Ryne Talko Penn Cambria 3 2
80 Brady Villa Tussey Mountain 4 1
80 Laim Flaherty Everett 4 2
85 Logan Long Central Mountain 1 1
85 Tyler Wileman Juniata 1 2
85 Seth Link Cambria Heights 2 1
85 Dalton Gondek Glendale 2 2
85 AJ Ryan Indiana 3 1
85 Nathan Shaffer Portage 3 2
85 Kaden Cassidy Bedford 4 1
85 Macen Aken Everett 4 2
90 Isaac Myers State College 1 1
90 Tanner Weiand Juniata 1 2
90 Kobe Harr Altoona 2 1
90 Isaac Krause Glendale 2 2
90 Ethan Kelly Johnstown 3 1
90 Caleb White Indiana 3 2
90 Jared McGill Chestnut Ridge 4 1
90 Nathan Swartz Hollidaysburg 4 2
95 Carter Felker Penns Valley 1 1
95 Seth McMahon State College 1 2
95 Landon McDonald Philipsburg Osceola 2 1
95 Warren Shope Huntingdon 2 2
95 Cole Sossong Portage 3 1
95 Austin Washic Central Cambria 3 2
95 Justin McCoy Chestnut Ridge 4 1
95 Braeden Swab Central 4 2
100 Connor McDonough State College 1 1
100 Max Wortman Bellefonte 1 2
100 Andrew Todaro Mount Union 2 1
100 Jonathon Dale Moshannon Valley 2 2
100 Chase Proudfit Penn Cambria 3 1
100 Devin Yakicic Forest Hills 3 2
100 Matthew Emerick Hyndman 4 1
100 Chance Dull Bedford 4 2
105 Seth Koleno Bald Eagle Area 1 1
105 Cole Urbas State College 1 2
105 Maxwell Demko Moshannon Valley 2 1
105 Hunter Stoudnour Altoona 2 2
105 Kody Clifford Forest Hills 3 1
105 Kayleb Bryant Penn Cambria 3 2
105 Levi Hobson Chestnut Ridge 4 1
105 Shane Clark Everett 4 2
115 Jacob Krepps Mifflin County 1 1
115 No Entry No Entry 1 2
115 Garret Vereshack Glendale 2 1
115 Aric Reader Tyrone 2 2
115 Carnell Andrews Johnstown 3 1
115 David McElravy Indiana 3 2
115 Jesse Ringler Hyndman 4 1
115 Logan Marko Central 4 2
125 Dylan Bisel Bald Eagle Area 1 1
125 No Entry No Entry 1 2
125 Caleb Morgan Mount Union 2 1
125 Ian Klinger Philipsburg Osceola 2 2
125 Logan Bowser Richland 3 1
125 Mason Rodgers Forest Hills 3 2
125 Brodie Harbaugh Chestnut Ridge 4 1
125 Shane McGraw Claysburg 4 2
135 Drayson Sullivan Mifflin County 1 1
135 Anthony Fultz Mifflin County 1 2
135 Brandon Anderson Philipsburg Osceola 2 1
135 No Entry No Entry 2 2
135 Mikail Bajwa Indiana 3 1
135 Marc McCullough United 3 2
135 Cole Lingenfelter Bedford 4 1
135 Garrett Zeigler Claysburg 4 2
145 Tanner Weaver Keystone Central 1 1
145 Leo Bomboy Bald Eagle Area 1 2
145 Brendan Newberry Altoona 2 1
145 Cory Johnston Glendale 2 2
145 Alex Donahue Indiana 3 1
145 Zeke Fox Portage 3 2
145 Mason McCready Hollidaysburg 4 1
145 Kyle Guyer Northern Bedford 4 2
160 Bradley Crestani Bald Eagle Area 1 1
160 Matthew Fye Bald Eagle Area 1 2
160 Nathaniel Simmers Glendale 2 1
160 Brandon Kephart Philipsburg Osceola 2 2
160 Austin Barber Johnstown 3 1
160 Nathan Martin Central Cambria 3 2
160 Joshua Zembower Claysburg 4 1
160 Jay Ebersole Northern Bedford 4 2
200 No Entry No Entry 1 1
200 No Entry No Entry 1 2
200 Caden Nagle Bellwood 2 1
200 Cash Sprankle Tryone 2 2
200 Bradley McCurdy Indiana 3 1
200 Brent Johnson Indiana 3 2
200 No Entry No Entry 4 1
200 No Entry No Entry 4 2