2014 PJW Area II Junior High Tournament

pawrestling2014 PENNSYLVANIA JUNIOR WRESTLING CHAMPIONSHIPS

Junior High Division

PJW Area II Junior High Entry Form

Area II Sections 3 & 4 Qualifier Information Sheet

DATES: Monday, February 17, 2014         Wrestling Starts at: 3:00 PM

SITE: Bedford High School

WEIGH-INS & REGISTRATION: Sunday, February 16 – Time: 1:00 – 3:00 PM

 

RESULTS as PDF

WEIGHT PLACE FIRSTNAME LASTNAME TEAM
77 1 garret cornell Everett
77 2 byron daubert Forest Hills
77 3 andrew simpson Holidaysburg
77 4 deric maher United
82 1 brady villa Tussey Mt
82 2 jacob harris Chestnut Ridge
         
87 1 tyler tinsman Penns Manor
87 2 logan brick Hope for Hyndman
87 3 kyle minerd United
87 4 logan karns Bedford
92 1 macen akers Everett
92 2 treazure toney Johnstown
92 3 seth harbaugh Chestnut Ridge
92 4 brian dawson Hope for Hyndman
97 1 sebastian kekich Johnstown
97 2 cole sossong Portage
97 3 derrick christie Ferndale
97 4 matthew hines Holidaysburg
102 1 jared mcgill Chestnut Ridge
102 2 dylan williams Chestnut Ridge
102 3 brock talko Penn Cambria
102 4 liam flaherty Everett
107 1 justin mccoy Chestnut Ridge
107 2 logan shaffer Portage
107 3 jared stoy Penn Cambria
107 4 nathan gabriel Bedford
112 1 clayton dorian Westmont
112 2 scotty miller Chestnut Ridge
112 3 brandon swab Central
112 4 riley steinbuch Bedford
115 1 grant browell Bedford
115 2 caleb lutz Portage
115 3 logan marko Central
115 4 alex kichman Northern Bedford
124 1 carnell andrews Johnstown
124 2 chase eller Northern Bedford
124 3 kody clifford Forest Hills
124 4 kamryn bryant Penn Cambria
132 1 levi hobson Chestnut Ridge
132 2 matthew oppy Johnstown
132 3 brodie harbaugh Chestnut Ridge
132 4 john jones Central Cambria
140 1 dylan plummer Portage
140 2 trey templeton Forest Hills
140 3 frank pennington Indiana
140 4 kayleb bryant Penn Cambria
147 1 exree loe Johnstown
147 2 terell williams Johnstown
147 3 logan george United
147 4 lee cogan Everett
157 1 austin barber Johnstown
157 2 noah sleasman Indiana
157 3 gavin brick Hope for Hyndman
157 4 chris ellis Bedford
167 1 anthony walters Johnstown
167 2 alex donahue Indiana
167 3 cameron norris Central
167 4 caliber castel Central Cambria
187 1 nathan Martin Central Cambria
187 2 damien bidinger Hope for Hyndman
187 3 vincent fernandez Bedford
187 4 reed harkleroad Indiana
212 1 josiah jones Westmont
212 2 gilbert pesqueira Bedford
212 3 eric elgin Forest Hills
212 4 ethan dabbs Richland
252 1 trevor mitchell Holidaysburg
252 2 isaac fleck Claysburg-Kimmel
252 3 jorge canales Bedford
252 4 brent johnson Indiana

wrestling1new2014 PJW Area II Section I & II Junior High Tournament

Junior High Division

PJW Area II Junior High Entry Form

PJW Area II Section 1 and 2 Information Sheet

DATE: February 18, 2014    Wrestling Starts at: 5:00 PM

SITE: Philipsburg – Osceola High School

WEIGH-INS & REGISTRATION:

 

Results as PDF

77 Cole Stewart Bellefonte 1
77 Clayton Wolfgang Mifflin County 2
77 Brenden McCulley Altoona 3
77 Garrett Giedroc Bald Eagle Area 4
82 Conner Patterson State College 1
82 Derrick Noonan Bellwood 2
82 Allen Simmons Cambria Heights 3
82 Ryan Smith Bellefonte 4
87 Josh Boozel Mount Union 1
87 Cody Coleman Central Mtn 2
87 John Retherford Mifflin County 3
87 Jacob Wagner Huntingdon 4
92 Huntur Campbell Cambria Heights 1
92 Jacob Pammer State College 2
92 Sam Horner Bellefonte 3
92 Brandon Smith Mo Valley 4
97 Bryce Campbell Cambria Heights 1
97 Logan Long Central Mtn 2
97 Colton Gority Bellwood 3
97 Dalton Gondek Glendale 4
102 Izac Benson Huntingdon 1
102 Tyler Wileman Juniata 2
102 Andrew Todardo Mount Union 3
102 Haden Boutiller Altoona 4
107 Seth Andrus Central Mtn 1
107 Zachary Price State College 2
107 Patrick Dugan Mo Valley 3
107 Max Wortman Bellefonte 4
112 Matt Johnson PO 1
112 Garrett Rigg Bald Eagle Area 2
112 Nathan Wert Bellefonte 3
112 Warren Shope Huntingdon 4
117 Cameron Coppolo Bellefonte 1
117 Matt Shimmel PO 2
117 Lucas Holderman Bald Eagle Area 3
117 Asher Corl Central Mtn 4
124 Seth Koleno Bald Eagle Area 1
124 Logan Wise Mifflin County 2
124 Cole Urbas State College 3
124 Max Demko Mo Valley 4
132 Jonah Kile Mifflin County 1
132 Ian Barr State College 2
132 Caleb Morgan Mount Union 3
132 Scott Beers Mo Valley 4
140 Trent Hidlay Mifflin County 1
140 Tanner Weaver Central Mtn 2
140 Parker McClellan Altoona 3
140 Devin Thomas Mo Valley 4
147 Larry Brown Mo Valley 1
147 Nathanael Morgan Mount Union 2
147 Jake Crestani Bald Eagle Area 3
147 Ryan Mayes Central Mtn 4
157 Leo Bomboy Bald Eagle Area 1
157 Jared Smith Juniata Valley 2
157 Garrett Gabel Juniata 3
157 Rylan Markel PO 4
167 Hunter Hockenberry Bald Eagle Area 1
167 Scout Kyper Mifflin County 2
167 Kullen Bechdel Central Mtn 3
167 Matthew Yeckley Glendale 4
187 Isaac Maclay Mifflin County 1
187 Pete Haffner State College 2
187 Hunter Taylor Bald Eagle Area 3
212 Richard Thompson Central Mtn 1
212 Kyle Engle State College 2
212 Caleb Roberts Bald Eagle Area 3
212 Wade Moore Juniata 4
252 Cody Bogus Cambria Heights 1
252 Drew Linnes State College 2
252 Sean Irvin Bellefonte 3